Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie przez nasz serwis to proszę opuść stronę. Pozostanie na niej oznacza akceptację naszej polityki cookie.

Rainbow

Rainbow - historia i teraźniejszość

Firma Rexair, producent odkurzaczy Rainbow, została założona w roku 1929. Nasza firma nie ma tak długiej historii, jednak z pewnością możemy stwierdzić, iż o odkurzaczach Rainbow wiemy dokładnie wszystko. Może nawet nieco więcej niż wszystko.

 

Rexair Cleaner

Rexair Cleaner.
Produkowany od roku 1936, pierwszy model odkurzacza który do wyłapywania cząstek zanieczyszczeń wykorzystywał wodę. Powstały trzy serie tych urządzeń (A, B i C) a poszczególne ich generacje różniły się głównie kolorem (B - czarny, C - szary/czerwony), współdzieląc większość rozwiązań technicznych i kształt obudowy wykonanej z metalu.

 
Rexair Cleaner

Rainbow D-Series.
Produkowany od roku 1955, w niemal niezmienionej formie przetrwał ponad 20 lat produkcji. Silnik o mocy dwukrotnie wyższej niż u poprzednika. Obudowa wykonana z metalu.

 
Rexair Cleaner

Rainbow D2.
Produkowany od roku 1974, główna zmiana dotyczy wprowadzenia elektrycznej szczotki ssącej PoweNozzle.

 
Rainbow D3

Rainbow Cleaner model D3.
Przepływ powietrza: 67CFPM. Bardzo dobry, klasyczny model odkurzacza - choć przy najnowszych modelach trąci nieco myszką. Jeśli znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie - masz szansę na doskonały zakup, choć nowsze modele oferują więcej. Był on sprzedawany z wężem posiadającym przewód zasilania ssawki na zewnątrz. Pierwszy model z obudową wykonaną z plastiku. Produkowany od roku 1980.

 
Rainbow D4

Rainbow Cleaner model D4.
Przepływ powietrza: 72CFPM. Model D4 przyniósł spore zmiany w zakresie wyglądu oraz sposobu budowy odkurzacza. Zmiany dotknęły również napęd urządzenia - stał się on silniejszy. Przewód zasilania elektroszczotki nadal na zewnątrz węża, ale zmianie poddane zostały współpracujące z urządzeniem akcesoria. Produkowany od roku 1986.

 
Rainbow D4

Rainbow Cleaner model D4SE
Wizualnie podobny do modelu D4. Przepływ powietrza: 72CFPM. Głowna zmiana w modelu SE w stosunku do D4 to wąż główny. Producent zdecydował się umieścić przewód zasilający elektroszczotkę bezpośrednio w oplocie węża, co znacząco wpłynęło na komfort użytkowania - podobnie jak zmiany z podłączeniach przewodu. Zmiany dotyczyły również kolorystyki urządzenia oraz wózka na którym odkurzacz się przesuwa.

 
Rainbow D4

Rainbow Cleaner model D4SE-PE
Wizualnie podobny do modelu D4. Przepływ powietrza: 72CFPM. Model znany również pod nazwą D4SE PN2. Człon nazwy "PE" oznaczał w tym przypadku "Performance Edition", mimo iż główne zmiany wprowadzone w odkurzaczu nie dotyczyły akurat mocy. Pierwsza z nich to dodanie włącznika elektroszczotki w uchwycie węża - zmiana niezwykle istotna zarówno dla komfortu użytkowania, jak i dla bezpieczeństwa np. gdy do elektroszczotki wkręci się ukochana bluzeczka dziecka. Druga zmiana dotyczyła elektroszczotki - zmienił się jej kształt oraz efektywność czyszczenia.

 
Rainbow E

Rainbow Cleaner model E.
Przepływ powietrza: 80CFPM. Poprzednio Rexair, producent odkurzaczy Rainbow, gdy projektował nowe urządzenia decydował się zwykle na niewielkie zmiany konstrukcyjne w stosunku do poprzedniego modelu. Przy nowej E-Serii tak nie było - lista zmian była niezwykle szeroka, dotyczyły one niemal każdego aspektu konstrukcji. Jedyne elementy, które przypominają poprzednika to część węża, rury i ssawka. Kluczowe zmiany w E-Series to większa moc silnika, zmiana kolorystyki i wzornictwa, wygląd akcesoriów, zatrzaskujący się wózek, dodany wyłącznik bezpieczeństwa, zmiany w separatorze wody oraz zbiorniku wody, zmiany w sposobie podłączania węża oraz zaimplementowanie dodatkowego filtra Hepa uzupełniającego i tak już doskonałą filtrację wodną. Wszystko to przekłada się na jeszcze lepszy komfort użytkowania urządzenia. Produkowany od roku 1998.

 
Rainbow E

Rainbow Cleaner model E2.
Rainbow E2 w najnowszym wydaniu to cichsza praca i jeszcze bardziej dopracowane sterowanie przepływem powietrza przez kontroler silnika. W wyniku tych zmian praca z Rainbow jest jeszcze bardziej ergonomiczna i przyjemniejsza. Produkowany od roku 2005.

 
Rainbow E

Rainbow Cleaner model E2 Black.
Najnowszy model odkurzacza Rainbow ma zmienioną szatę graficzną oraz zupełnie nową elektroszczotkę Power Nozzle, pozwalającą sprzątać zarówno twarde powierzchnie, jak i trzepać dywany. Nową serię E2 BLACK producent wyposażył w szerokie i elastyczne zderzaki ochraniające zarówno wózek urządzenia, jak i trzepaczkę. E2 black to jednak nie tylko zmiany w wyglądzie. Mimo, iż sprzęt posiada dwubiegowy silnik huragan znany z poprzedniej wersji, to jednak udoskonalone zostały wszelkie połączenia pomiędzy rurkami i urządzeniami Power Nozzle, Rainbow Mate, RainJet i Agua Mate. Produkowany od roku 2011.

Jesteś tutaj: Home o Rainbow Modele odkurzaczy