Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz zgody na ich używanie przez nasz serwis to proszę opuść stronę. Pozostanie na niej oznacza akceptację naszej polityki cookie.

Rainbow

Rainbow - historia i teraźniejszość

Firma Rexair, producent odkurzaczy wodnych Rainbow, została założona w USA w roku 1929. Nasza firma oczywiście nie ma aż tak długiej historii, jednak z pewnością możemy stwierdzić że o odkurzaczach Rainbow wiemy dokładnie wszystko. A może nawet nieco więcej niż wszystko?

Oto historia tych ciekawych i przydatnych w każdym domu urządzeń:

 

odkurzacz Rexair Cleaner z roku 1936

Rexair Cleaner.
Produkowany od roku 1936, pierwszy model odkurzacza który do wyłapywania zanieczyszczeń wykorzystywał wodę. Powstały trzy serie tych urządzeń (A, B i C) a poszczególne ich generacje różniły się głównie kolorem (B - czarny, C - szary/czerwony), współdzieląc większość rozwiązań technicznych i kształt obudowy wykonanej z metalu.

 
Rexair Cleaner z roku 1955

Rainbow D-Series.
Model produkowany od roku 1955, w niemal niezmienionej formie przetrwał ponad 20 lat produkcji. Silnik o mocy dwukrotnie wyższej niż u poprzednika. Obudowa nadal wykonana z metalu.

 
Rexair Cleaner - model D2

Rainbow D2.
Produkowany od roku 1974, główna zmiana dotyczy wprowadzenia złącza dla elektrycznej szczotki ssącej PoweNozzle. Szczotka taka znacząco poprawia skuteczność czyszczenia dywanów i łóżek.

 
odkurzacz Rainbow D3

Rainbow Cleaner model D3.
Model ten zapewniał przepływ powietrza o wartości 67CFPM. Bardzo dobry, klasyczny model odkurzacza - choć przy najnowszych modelach trąci już nieco myszką. Jeśli znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie - masz szansę na doskonały zakup, choć nowsze modele oferują oczywiście znaczenie więcej. Był on sprzedawany z wężem posiadającym przewód zasilania ssawki na zewnątrz. Jest to także pierwszy model odkurzacza Rainbow z lekką obudową, wykonaną z plastiku. Dostępny od roku 1980.

 
Odkurzacz Rainbow model D4

Rainbow Cleaner model D4.
Przepływ powietrza: 72CFPM. Model D4 przyniósł spore zmiany w zakresie wyglądu oraz sposobu budowy odkurzacza. Zmiany dotknęły również napęd urządzenia - stał się on silniejszy, czego skutkiem jest zdolność do silniejszego zasysania zanieczyszczeń. Przewód zasilania elektroszczotki nadal na zewnątrz węża, ale zmianie poddane zostały współpracujące z urządzeniem akcesoria. Produkowany od roku 1986.

 
Odkurzacz Rainbow D4-SE

Rainbow Cleaner model D4SE
Model wizualnie podobny do odkurzacza serii D4. Przepływ powietrza to nadal 72CFPM. Głowna zmiana w modelu SE w stosunku do D4 to wąż główny. Producent zdecydował się umieścić przewód zasilający elektroszczotkę bezpośrednio w oplocie węża, co znacząco wpłynęło na komfort użytkowania - podobnie jak zmiany w podłączeniach przewodu. Zmieniła się również kolorystyka urządzenia i wózka, na którym odkurzacz się przesuwa.

 
Rainbow D4SE-PE

Rainbow Cleaner model D4SE-PE
Wizualnie podobny do modelu D4. Przepływ powietrza: 72CFPM. Model znany również pod nazwą D4SE PN2. Człon nazwy "PE" oznaczał w tym przypadku "Performance Edition", mimo iż główne zmiany wprowadzone w odkurzaczu nie dotyczyły akurat mocy. Pierwsza ze zmian to dodanie włącznika elektroszczotki w uchwycie węża - zmiana niezwykle istotna zarówno dla komfortu użytkowania, jak i dla bezpieczeństwa gdy do elektroszczotki wkręci np. się ukochana bluzeczka dziecka. Druga zmiana dotyczyła elektroszczotki - zmienił się jej kształt oraz efektywność czyszczenia.

 
Rainbow E

Rainbow Cleaner model E.
Przepływ powietrza: 80CFPM. Poprzednio Rexair, producent odkurzaczy Rainbow, gdy projektował nowe urządzenia decydował się zwykle na niewielkie zmiany konstrukcyjne w stosunku do poprzedniego modelu. Przy nowej E-Serii tak nie było - lista zmian była niezwykle szeroka, dotyczyły one niemal każdego aspektu konstrukcji. Jedyne elementy, które przypominają poprzednika to część węża, rury i ssawka. Kluczowe zmiany w E-Series to ponownie większa moc silnika, zmiana kolorystyki i wzornictwa, wygląd akcesoriów, zatrzaskujący się wózek, dodany wyłącznik bezpieczeństwa, zmiany w separatorze wody oraz zbiorniku wody, zmiany w sposobie podłączania węża. W modelu tym dodano także dodatkowy filtra Hepa uzupełniający i tak już doskonałą filtrację wodną. Teraz wydostające się z maszyny powietrze jest niemal jakości klinicznej. Wszystko to przekłada się na jeszcze lepszy komfort użytkowania urządzenia. Produkowany od roku 1998.

 
Rainbow E2

Rainbow Cleaner model E2.
Odkurzacz Rainbow w wydaniu E2 to jeszcze cichsza praca, bardziej dopracowane sterowanie przepływem powietrza przez kontroler silnika.  Produkowany od roku 2005.

 
Rainbow E2 Black

Rainbow Cleaner model E2 Black.
Najnowszy model odkurzacza wodnego Rainbow E2 Black ma zmienioną szatę graficzną oraz zupełnie nową elektroszczotkę Power Nozzle, pozwalającą sprzątać zarówno twarde powierzchnie, jak i trzepać dywany. Nową serię E2 BLACK producent wyposażył w szerokie i elastyczne zderzaki ochraniające zarówno wózek urządzenia, jak i trzepaczkę. E2 black to jednak nie tylko zmiany w wyglądzie. Mimo, iż sprzęt posiada dwubiegowy silnik huragan znany z poprzedniej wersji, to jednak udoskonalone zostały wszelkie połączenia pomiędzy rurkami i urządzeniami Power Nozzle, Rainbow Mate, RainJet i Agua Mate. Produkowany od roku 2011.

Jesteś tutaj: Home o Rainbow Modele odkurzaczy